Alkoholový tester Dräger Alcotest 6820


CENA bez DPH
27 168,00 Kč
CENA s DPH
32 873,30 Kč
Dostupnost
2-5 dní

Tester alkoholu Alcotest 6820 je nástupcem úspěšného stanoveného měřidla Alcotest 6810.

 

VYSOKÁ ÚROVEŇ ZPRACOVÁNÍ

Profesionální přístroj pro měření alkoholu v dechu musí být velmi odolný. Díky svému novému vzhledu a vysoce kvalitnímu zpra­cování odpovídá přístroj Alcotest 6820 nejnáročnějším požadavkům uživatelů. Jelikož jsou použity robustní konstrukční materiály, je mimořádně odolný proti povětrnostním vlivům, jako jsou například chlad a vysoká vlhkost. Splňuje požadavky stupně krytí IP 54.

 

VYSOKÝ UŽIVATELSKÝ KOMFORT

Jednání s osobami pod vlivem alkoholu, podrobujícími se dechové zkoušce, vyža­duje vysoký stupeň soustředění. V těchto situacích se ukazuje, jak důležitou před­ností je jednoduchá obsluha. Všechny měřicí funkce jsou obsluhovány jen jedním tlačítkem. Dechovou zkouškou na alkohol Vás bezpečně provedou snadno srozumi­telná textová hlášení na velkém podsvíce­ném displeji. Údaje na displeji doplňují světelná dioda a akustické signály ohlašu­jící konec měření. Dvě tlačítka menu slouží pro navigaci a záznam statistických údajů.

 

OSVĚDČENÁ KVALITA

V přístroji Alcotest 6820 se používá osvěd­čený elektrochemický senzor Dräger. Tento senzor se vyznačuje nejen velmi krátkou dobou odezvy, ale také přesností a dlouhou životností. Na výsledky analýzy se můžete spolehnout při -5°C i při +50°C. I při vysokém obsahu alkoholu senzor poskytuje rychlé a bezpečné výsledky. A to jak při aktivním, tak i při pasivním měření.

 

DESIGN ORIENTOVANÝ NA PRAXI

Alcotest 6820 Vás přesvědčí také svým vyváženým a ergonomickým designem. Díky svému kompaktnímu tvaru se dobře drží v ruce a dá se bez problémů obsluho­vat jednou rukou. Náustek přístroje Alcotest 6820 je formován takovým způso­bem, že i ve tmě jej lze intuitivně vsadit do držáku - a je přitom jedno, zda přístroj používá levák nebo pravák nebo zda se kontroly provádějí v zemi, kde se jezdí vpravo nebo vlevo. Uživatel má displej neustále před očima. Vyjmutí náustku po použití je snadné a hygienické.

 

NÁUSTEK „SLIDE’N‘CLICK“ (NASUNOUT A ZAKLAPNOUT)

Patentované náustky firmy Dräger brání pokusům o manipulaci. Volitelná zpětná klapka, která zabraňuje zpětnému nádechu přes přístroj, současně zajišťuje maximální úroveň hygieny. Alcotest 6820 používá stejné schválené náustky jako přístroje Alcotest 6510 a 6810.

 

ZPRACOVÁNÍ DAT A DOKUMENTACE

Rozšířená paměťová kapacita přístroje Alcotest 6820 umožňuje protokolovat až 5000 výsledků zkoušek. Optické rozhraní umožňuje přímo na místě použití přenést data do tiskárny Dräger Mobile Printer, aniž by byl potřeba kabel. Kromě toho mohou být data přenesena do PC prostřednictvím připojení přes USB; tímto způsobem je možno také nastavovat konfiguraci přístroje.

 

VOLITELNÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

K bezpečné a pohodlné manipulaci s přístrojem Alcotest 6820 pomáhá také široké poutko. Uživatel si může vybrat, jestli si přeje poutko upevnit na opasek nebo na zápěstí pomocí karabinky nebo suchého zipu. K zviditelnění přístroje za tmy slouží reflexní pásky.

 

TECHNICKÉ ÚDAJE

Princip měření: Elektrochemický senzor DrägerSensor 1/4“; specificky pro alkohol

Měřicí rozsah: 0 až 2,5 mg/L; překročení měřicího rozsahu se zobrazuje na displeji

Odběr vzorku: Standardní: automatický odběr vzorku při dosažení minimálního objemu. Další možnosti: pasivní odběr vzorku nebo manuální spuštění odběru vzorku

Doba přípravy k testu: přibližně 2 s po zapnutí

Doba vyhodnocení výsledku měření: přibližně 3 s (v případě 0 mg/L); přibližně 10 s (při 0,5 mg/L, pokojová teplota)

Provozní teplota: –5 až +50°C

Displej: Grafický LCD displej s podsvícením; 41 mm x 24 mm (128 x 64 pixelů)

LED: Tříbarevná; doprovází hlášení na displeji a výstražná hlášení

Zvuková signalizace: různé tóny pro podporu hlášení displeje a upozornění

Paměť: Uložení posledních 5000 zkoušek spolu s číslem zkoušky, datem a přesným časem

Napájení: Dvě baterie typu AA nebo NiMH akumulátory; zobrazování stavu nabití na displeji. S jednou sadou baterií je možno uskutečnit přibližně 1500 dechových zkoušek. Nabíjení NiMH akumulátorů v přístroji je možné.

Kalibrace: Kalibrace mokrým nebo suchým plynem

Rozměry: (výška x šířka x hloubka), hmotnost 151 mm x 62 mm x 38 mm, přibližně 195 g včetně baterií

Konfigurace přístroje: Konfigurace nastavení přístroje přímo prostřednictvím jeho menu (je nutno zadat PIN). Doplňkové programové vybavení pro PC není nutné.

Vibrace a rázy: Splňuje požadavky norem EN 60068-2-6 a EN 60068-2-29

Značka CE: Směrnice 89/336/EHS (elektromagnetická kompatibilita)

Rozhraní pro přenos dat: USB k PC, optické rozhraní pro spojení s tiskárnou

Norma: Splňuje požadavky normy EN 15964, Stupeň krytí IP 54

 

 

Balení obsahuje:

  • Alcotest 5820 v plastovém kufříku
  • 3 náustky
  • 2ks baterie vel. AA
  • Smyčka na ruku
  • Návod
  • Kalibrační protokol